Food Master's Class

Şef Somer Sivrioğlu İle Food Master’s Class İsimli Özel Fuar Turunun Odağında “Sağlıklı Ve Sürdürülebilir Gıdaya Ulaşmak Adına Gıdaları Yeniden Düşünmek!” Olacak.
 
2020 yılının ilk günleriyle birlikte tüm dünyayı etkileyen Kovid-19, sektörleri derinden sarsarken, insanların tüketim alışkanlıklarını ve tercihlerini de değiştirdi. Pandemi sonrası dünyada en çok etkilenen sektörlerin başında gelen gıda sektörü ise bu dönüşüme en öncelikli adapte olması gereken sektör olarak öne çıkıyor.

2050 yılında dünya nüfusunun 10 milyara ulaşması öngörülüyor. Küresel iklim değişikliğiyle birlikte doğada değişen dengeler, gıdanın erişilebilirliğine ilişkin haklı endişeler yaratıyor. 10 milyar bireyin sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için, gıdanın topraktan çatala olan serüveninde sürdürülebilir yaklaşımların önemi giderek artıyor.

Ekolojik, sosyal ve ekonomik boyutlardaki sürdürülebilirlik kavramı, inovasyonların yapı taşını oluştururken gıda sektörü için de -üretimden satış ve pazarlamaya kadar, her aşamada hayati bir önem taşıyor. Burada da sektörün tüm paydaşlarına çok önemli roller düşüyor.
 
 
WorldFood Istanbul’un bu seneki yeniliklerinden biri olan Food Master’s Class ile Masterchef Somer Sivrioğlu, ziyaretçilere derinlemesine bir fuar deneyimi yaşatmaya hazırlanırken, gıdanın her aşamasında sürdürülebilir yaklaşımların önemine dikkat çekerek, gıdaya bakışımızı da değiştirecek.

Gastronomi Turizmi Derneği iş birliğiyle 27 Kasım Cuma günü gerçekleşecek etkinlikte; sektör profesyonelleri, Şef Somer Sivrioğlu eşliğinde fuar katılımcılarını ziyaret ederken firmaların süreçlerini sürdürülebilir kılmak adına yaptıkları çalışmalara, geliştirdikleri yeni teknolojilere ve sıfır atık insiyatifine odaklanacaklar.

Üreticiler, satın almacılar, pazarlamacılar, şefler ve HoReCa çalışanları ile networking imkanına sahip olunacak bu özel fuar turunda, rüzgarın yönü değişirken en doğru kararı almak isteyen tüm sektör profesyonellerini Somer Sivrioğlu ile WorldFood İstanbul buluşmasına bekliyoruz.

KATILMAK İÇİN KAYIT OLUN!
 
Kişi sayısı: 15 kişi ile sınırlıdır.
 
Başvuru şekli:
 
Başvuru yapmak için, WorldFood İstanbul 2020’ye online kayıt olunması zorunludur.
“Food Master’s Class Kayıt Talebi” başlıklı eposta ile content@hyve.group adresine gönderilmesi istenenler:
 
  • WorldFood İstanbul ziyaretçi kartınızın dijital kopyası
  • Özgeçmiş (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
  • “Neden Katılmalısınız?” – Bu profesyonel sınıfa katılım motivasyonunuzu, beklentilerinizi ve sonunda ne kazanımı hedeflediğinizi özetleyen yazı.

Önemli Notlar:
  • Food Master’s Class, 10:30 – 16:30 arasında fuar alanında gerçekleşecektir. Sınıfa katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
  • Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
  • Katılımcılara dijital sertifika verilecektir.