Show Mutfağı Tarif Atölyeleri

Aşçılar Derneği Şefleri, WorldFood İstanbul Show Mutfağında Harikalar Yarattı!
 

25-28 Kasım tarihlerinde başarılı bir şekilde tamamlanan WorldFood İstanbul, ticareti desteklemesinin yanı sıra sektörü buluşturan birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

28. yılımızda etkinlik programımıza birçok farklı format, konu ve uzmanlığı entegre ederek FOOD ARENA adını verdiğimiz alanımızda sektörü 360 derece ele aldık.

Aşçılar Derneği iş birliği ve Öztiryakiler mutfak sponsorluğunda düzenlenen, Kütahya Porselen tabak sponsorluğunda ve Sedef Fuar Hizmetleri mutfak kurulum sponsorluğunda desteklenen SHOW MUTFAĞI’nda ağırladığımız HoReCa sektörünün önemli şefleri 25-26-27 Kasım tarihlerinde FOOD ARENA Etkinlikleri kapsamında Show Mutfağı Tarif Atölyelerinde yer aldı.


Executive Cheflerimiz; Rafet İnce, Sebahattin Seven, Ünal Cenan, Fahrettin Birol Temel, Rıza Belenkaya, Şenol Özbay, Yakup Avşar ve Yusuf Kılıç, gündeme ve mevsime göre hazırladıkları farklı konseptlerde menülerin malzemelerini tedarik etmek için katılımcı firmaların stantlarını ziyaret etti ve keyifli söyleşiler gerçekleştirdi. Dijital mecraları da entegre ettiğimiz bu hibrit projede şefler Instagram hesabımızı ele geçirerek stant ziyaretlerini WorldFood Istanbul Instagram hesabından (@worldfoodistanbul) yayınladılar.

“Bağışıklık Güçlendirici Tarifler”, “Hikayeleri Olan Protein Deposu Tatlar”, “Ağzımızı Tatlandırırken Sağlığımızı Koruyan Keşifler” başlıkları altında üç gün boyunca katılımcı firmaların yeni ürün ve teknolojilerine dair bilgi alan şeflerimiz 20’den fazla firmadan ürün tedarik etti.

Food Arena Show Mutfağına malzeme tedariği sağlayan katılımcı firmalar arasında ise; Agrotek, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Alhatoğlu, Balarısı, Cuma Tarım, Çaka Gıda, Elba, Enka, Golda, Güzel Ada Gıda, Hasbahçe Tarım, Honey Leaves, İdeal Su, İtimat, Kent Boringer, Mahmuba Coffee, Mortella, Nora Un, Tatköy, Yakamoz ve Yayla yer aldı.


Ürünlerini seçen şeflerimiz sonrasında Food Arena içinde yer alan Show Mutfağına geçerek mutfak profesyonelleri için yeni tarifler ve yeni pişirme teknikleri deneyerek, tarif atölyesi kapsamında kendi tüyolarını verdiler. Show Mutfağında gerçekleşen atölyeler ise WorldFood İstanbul Youtube hesabından canlı yayında izleyicilerle buluştu.

Fuara renk ve bilgi katan bu projede emeği geçen tüm partnerlerimiz, şeflerimiz ve katılımcı firmalarımıza destekleri için çok teşekkür ederiz.