Aşçılar Derneği Şefleri, WorldFood İstanbul Show Mutfağında Harikalar Yarattı!

9-12 Eylül tarihlerinde başarılı bir şekilde tamamlanan WorldFood İstanbul, ticareti desteklemesinin yanı sıra sektörü buluşturan birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. 29. yılımızda etkinlik programımıza birçok farklı format, konu ve uzmanlığı entegre ederek FOOD ARENA adını verdiğimiz alanımızda sektörü 360 derece ele aldık.

Aşçılar Derneği iş birliği ve Öztiryakiler mutfak sponsorluğunda düzenlenen, Kütahya Porselen tabak sponsorluğunda ve Sedef Fuar Hizmetleri mutfak kurulum sponsorluğunda desteklenen SHOW MUTFAĞI’nda ağırladığımız HoReCa sektörünün önemli şefleri 9 ve 11 Eylül tarihlerinde FOOD ARENA Etkinlikleri kapsamında Show Mutfağı Tarif Atölyelerinde yer aldı.

Aşçılar Derneği üyesi executive cheflerimiz, hazırlayacakları menülerin malzemelerini tedarik etmek için fuarın katılımcı firmaların stantlarını ziyaret etti ve keyifli söyleşiler gerçekleştirdi. Coğrafi işaretli ürünler üzerine bilgi alarak ülkemizin gastronomik çeşitliliğini show mutfağına taşıdılar. Dijital mecraları da entegre ettiğimiz bu hibrit projede şefler Instagram hesabımızı ele geçirerek stant ziyaretlerini WorldFood Istanbul Instagram hesabından (@worldfoodistanbul) yayınladılar.
2018 yılından bu yana World Gourmet Society partnerliğinde gerçekleştirdiğimiz Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması kazananları “All Stars”da buluştu. Son 3 senenin şampiyon şefleri, kazanan tabaklarını canlı atölye çalışması ile hazırladılar ve mutfak profesyonellerine yarışma tabağı hazırlamanın tekniklerini paylaştılar.
En Profeyonel Hazırlanmış Video”, “En İyi Yerel Lezzet”, “En İyi Malzeme Kullanımı”, “En Yaratıcı Tabak” ve “En İyi Pişirme Tekniği” gibi kategorilerin kazanan şeflerinin mutfak çalışması büyük ilgi gördü.

Food Arena Show Mutfağına malzeme tedariği sağlayan katılımcı firmalar arasında ise; Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Alkan, Altınöz, Antalya Reçelcisi, Aydeniz Et, Baharoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Pavilyonu, Balıkesir Ticaret Borsası, Berkiz, Çarşıbaşı, Çobanoğlu, Daimon Way, Gemlik Ticaret Borsası, Halil Esen, Kilikya Şalgam, Mavras, Nermin Hanım Zeytinliği, Parçaoğlu Kuruyemiş, Pirili, Pista Fıstık, Sarıbaş, Şekeroğlu, Şık Süt ve Verde yer aldı.
Ürünlerini seçen şeflerimiz sonrasında Food Arena içinde yer alan Show Mutfağına geçerek mutfak profesyonelleri için yeni tarifler ve yeni pişirme teknikleri deneyerek, tarif atölyesi kapsamında kendi tüyolarını verdiler. Show Mutfağında gerçekleşen atölyeler ise WorldFood İstanbul Youtube hesabından canlı yayında izleyicilerle buluştu.

Fuarın son gününde ise İSMEK Hayat Boyu Öğrenme Merkezi’nin kadın şeflerinden oluşan deneyimli ekibi, pasta süsleme tüyoları vererek fuara renk kattılar.
 

Fuara renk ve bilgi katan bu projede emeği geçen tüm partnerlerimiz, şeflerimiz ve katılımcı firmalarımıza destekleri için çok teşekkür ederiz.

Youtube üzerinden canlı yayınlanan show mutfağını izleyerek tarifleri öğrenmek, ürünler hakkında bilgi almak ve şef tüyolarını keşfetmek için Youtube sayfamıza davetlisiniz.