Şefin En İyi Tabağı Yarışması

 

WorldFood İstanbul ve World Gourmet Society Sunar:

 
“Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması”
 

World Gourmet Society’nin düzenlediği uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasının özel ortağı bu yıl da WorldFood İstanbul oldu.

WorldFood İstanbul, dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazetecileri ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society ile iş birliğini devam ettirerek uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasının bu sene de özel ortağı oldu. 

2018 yılında Türkiye’de ilki gerçekleşen yarışmanın başarılı iş sonuçları almasının ardından WorldFood İstanbul, Türkiye’de ikinci kez düzenlenecek olan “Şefin En İyi Tabağı Yarışması” ile Türk şeflerini en iyi ve en yaratıcı tabaklarını sergilemeye davet ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki şeflerin uluslararası platformda tanınmaları, yerel ürünleri tanıtmaları, bölge ve kültürlerini paylaşmalarında bir köprü olunması amaçlanıyor.

Yarışmaya katılmak isteyen yüksek kaliteli, üstün niteliklerle yemek yapan ve servis eden otel/restoran/kafe şeflerin 3 dakikadan fazla olmayacak şekilde, videografikler ile en etkili şekilde hazırlanmış, tabaklarının neden yaratıcı olduğunu ve neden eşsiz bir şef olduklarını anlatan, yerel malzemeler kullanarak ülke/bölgelerini temsil eden videolarını sefineniyitabagi@ite-turkey.com adresine göndermeleri yeterli olacak.

Kabul edilen tüm videolar World Gourmet Society’nin (WGS) global topluluğuna ve de WGS tarafından belirlenen dünya klasmanında bir jüriye sunulacaktır. Videolar arasından belirlenecek finalistler tabaklarını 4-7 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen WorldFood İstanbul kapsamında binlerce ziyaretçiyle buluşturacak. Türkiye “Şefin En İyi Tabağı Yarışması” kazananı WGS Kurucusu ve jüri üyelerinin olduğu WorldFood İstanbul’da gerçekleşecek seremonide madalyasının sahibi olacak.
 
Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışmasına kabul edilen tüm yarışmacılar global yarışmaya da doğrudan katılma hakkı kazanacak. Global final ise 27 Ocak 2020 tarihinde Londra’da gerçekleşecek ve dünyanın dört bir yanından ünlü şefleri ağırlayacak.
 
Katılımcılar hazırladıkları videolarla gelecekte “sosyal medyada izlerini” bırakırken, WGS’nin prestijli üyelerinden oluşan 50.000’i aşkın gurme ağına gönderilen 10’den fazla haber bülteni ve çeşitli duyurular ile 3.000’den fazla gazeteciye doğrudan gönderilen basın bültenleri ve 35’ten fazla basın, radyo ve TV içeriği çalışmalarında yer alma fırsatı yakalayacak.
 
Gönderilen videolar 8 ayrı kategoride değerlendirilecek ve her kategori için finalistler ve bir kazanan belirlenecek. Videonuz birden fazla kategoride yarışıp farklı kategorilerde birinci olabilir. Bu sene belirlenen 8 kategori içinde ise yıldız kategori: “Şef Olarak Kişiliğini Göster!
 
Katılım koşullarının neler olduğunu, yarışmacılardan istenenlerin detaylarını yarışma şartnamesini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Yarışma Şartnamesini indirmek için tıklayınız:

Örnek Videoları aşağıdan izleyebilirsiniz;Featured Videos of Global Contestantsİletişim:
ITE Turkey Pazarlama Direktörlüğü
Fuarlar İçerik Departmanı
+90 212 291 83 10 / dahili: 3113 & 3015
sefineniyitabagi@ite-turkey.com