Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası WorldFood İstanbul - Uluslararası Gıda Ürünleri Teknolojileri Fuarı 1 - 4 Eylül 2022 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin 10 salonunda 500’den fazla marka ile birçok yeni ürünü ve en son teknolojileri gıda dünyasına tanıtmaya hazırlanıyor. Fuarla eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Food Arena Etkinlik Programı ziyaretçi ve katılımcılara, pandemi sürecinde Türkiye çapında tedarik zincirinde bozulan arz-talep dengesi ve tüm dünyayı etkileyen iklim krizi sebebiyle sürekli değişim halinde olan sektör ile ilgili önümüzdeki dönem piyasa öngörülerini, teknolojik gelişmeleri, sürdürülebilir iyi örnekleri sunmaya hazırlanıyor.

Gıda sektörünün en büyük buluşma noktası olan WorldFood İstanbul Fuarı 30. yılında sektörün gündeminin uzman isimler ile derinlemesine mercek altına alınacağı 7 farklı formatta tasarlanan Food Arena Etkinlik Programı ile ziyaretçi ve katılımcılarıyla buluşacak.
 

İş Geliştirme Konferansı

Sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde, sektör uzmanları, şefler ve influencerlar; Sürdürülebilirlik, trendler, teknolojik gelişmeler, yasal mevzuatlar ve ihracatı artırmak gibi konu başlıklarını yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satın almacılar ve karar vericilere yönelik panellerinde mercek altına alıyor.

4 gün boyunca gerçekleştirilecek panellerde;

  • Gıda atıklarıyla mücadele,
  • Koruyucu sağlık,
  • Online & offline pazaryeri trendleri,
  • Sorumlu gıda hareketi,
  • Güvenilir gıda,
  • Tarımda kadınların güçlendirilmesi, 
  • Sürdürülebilir ekonomi,
Konuları sektöre yön veren 40’a yakın isim ve iş birlikleriyle derinlemesine konuşularak sektöre pek çok iyi örnek sunulacak.  

Food Master Class - Özel Fuar Turları:
Gastronomi Turizm Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilecek özel fuar turlarında gastronomi destinasyonlarının başrolündeki şefler sağlıklı, güvenilir ve atıkla mücadele eden ürünleri 10 salon ve 500 katılımcı firma arasında yapılan seçkiyle belirleyip sektörün karar verici ve satın alma profesyonellerinden oluşturulan bir grupla gezerek, yeni ürün tanıtımları ve tematik sohbetler ile üst düzey bilgi ve network kazanımı sağlayacaklar.

Food Tech Garage - Kadın Girişimciler Alanı:
Avrupa Birliği ve European Institute of Innovation and Technology (EIT Food) tarafından desteklenen; Impact Hub Istanbul, Foodback.co ve Topraktan.co iş birliği ile gerçekleşen "Empowering Women in Agrifood - EWA" programının 2020-2021-2022 kadın girişimcileri fuarla eş zamanlı olarak Food Tech Garage alanında, sağlıklı, organik ve vegan ürünlerini, bioteknoloji, inovatif tarım uygulamalarını, sektöre özel teknolojik çözümlerini içeren yenilikçi projelerini, gıda ve tarım sektörlerini dönüştüren servis ve hikayelerini sunacaklar. 

Atıksız Mutfak Atölyeleri:
Aşçılar Derneği iş birliği ve Öztiryakiler mutfak sponsorluğunda gerçekleştirilecek Mutfak Atölyeleri için öncelikle yıldız şefler fuar katılımcısı firmaları gezerek hazırlayacakları tarifler için gerekli ürünleri tedarik edecek, sonra bu yenilikçi ürünler ve yeni tekniklerle Türk Mutfağının marka lezzetlerini yeniden yaratacak, sağlıklı ve güvenilir ürünlere yönelik bilgi verecek ve sıfır atık mutfak tüyolarını paylaşacaklar.

Show Mutfağı Şef Atölyeleri:
İş birlikçi kurumlar ve katılımcı firmaların şeflerin yeni ürünlerle oluşturacakları özel tarifler ve yaratacakları birbirinden değişik lezzetler Öztiryakiler sponsorluğunda kurulan show mutfağında yer alacak. Şefler, bu lezzetleri oluştururken gerekli olan püf noktaları, özellikle sağlıklı ve güvenilir ürünlerin ayırt edilmesinde uygulamalı bilgiler paylaşacak. 

Firma Stant Etkinlikleri: 
Katılımcılarımız her yıl kendi stant alanları içerisinde müşterilerine, basına, fuar ziyaretçisi sektör profesyonellerine ve alıcılara yönelik organize ettiği tanıtım kokteylleri, şef ve influencer ağırlama etkinlikleri, ürün tanıtımları, atölyeler, söyleşiler, hediye çekilişleri gibi özel aktiviteler fuar alanındaki tüm ziyaretçilerin ilgi odağı olacak. Sektörün lider firmalarının katıldığı WorldFood İstanbul ziyaretçileri stantlarda ürün tanıtımları görüp yeni ürünlerle ilgili bilgi alırken, son dönem gelişme ve lansman yeniliklerini deneyimleyebilecek.  

Ödüller:

Katılımcı Sadakat Ödülleri: WorldFood İstanbul, 30 yıllık serüveninde uzun soluklu katılımları ve yıllar içindeki katkılarıyla yanında olan, sektöre ilham ve güç veren fuar katılımcısı firmalarına geçekleştirilecek ödül töreninde sahneye davet ederek teşekkürlerini sunacak.  

Ürün Güvenliğinde Sektöre Değer Katanlar: Güvenilir Ürün Platformu, tüketicinin sağlığı ile geleceğini güvenli bir şekilde devam ettirmeye ve bunu sağlayan ürünler tahsis etmeye liderlik eden firma ve kişilere “Ürün Güvenliğinde Sektöre Değer Katanlar” olarak teşekkürlerini WorldFood İstanbul sahnesinde sunacak.