Etkinlikler Hakkında

Yeni bir 10 yıla girer girmez Covid19 dünya çapında tüm sektörleri etkilediği gibi tüm insanların da tüketim alışkanlıklarını ve tercihlerini değiştirdi. Pandemi sonrası dünyada artık tüm sektörler süreçlerini gözden geçirmek zorunda. Gıda sektörü ise bu dönüşümü en öncelikle benimsemesi gereken sektör. 2050 yılına kadar 10 milyar insanı doyurmak gibi bir görevimiz varken salgının etkilerini atlatmaya yönelik günü kurtaran aksiyonlar iyi niyetli ancak yetersiz kalacak. İklim değişikliğinin tarıma etkisi, sağlıklı gıdaya erişimdeki zorluk, dünyanın bir kısmı açlıktan kırılırken diğer kısmının obezite sorunları yaşaması, tüketim tercihlerimizle beraber değişen alışveriş alışkanlıklarımız, karbon ayak izini azaltmaya yönelik beklentiler...

Salgının etkilerini nasıl atlatacağımızı düşünmek buzdağının görünen kısmı. Artık daha büyük perspektifte tüm paydaşların odaklanması gereken konu, sürdürülebilir bir dünya yaratırken, insanların sağlığını ön plana koyan stratejileri hayata nasıl geçirebileceğimiz.

Bu sebeple 28. yılımızda etkinlik programımıza birçok farklı format, konu ve uzmanlığı entegre ederek FOOD ARENA adını verdiğimiz alanımızda sektörü 360 derece ele almayı hedefledik.
  • KONFERANS PROGRAMI
  • KATILIMCI FİRMA MUTFAK ATÖLYELERİ
  • FOOD MASTER'S CLASS
  • FOOD TECH GARAGE
  • TÜRKİYE “ŞEFİN EN İYİ TABAĞI” DİJİTAL YARIŞMASI

KONFERANS PROGRAMI

Konferans programı kapsamında pandeminin getirdiği değişimi irdelerken, büyük resimdeki uzun vadeli hedefleri bütünleyici bir yaklaşımla ele aldık.
  • Ekonomi boyutu (ithalat, ihracat, gıda ekonomisi, yeni aksiyonlar)
  • Üretim boyutu (sürdürülebilirlik, kıtlık, gıda teknolojileri, tarım, kaynak verimliliği, sektörel iş birlikleri)
  • Tedarik boyutu (tedarik zinciri, tarım, çiftçi refahı, gıdada erişilebilirlik, online vs store)
  • Tüketim boyutu (güvenilir gıda, sağlıklı gıda, süper gıdalar, tüketici alışkanlıkları, vegan pazarı)
  • Pazarlama boyutu (gastronomi, HoReCa)


KATILIMCI FİRMA MUTFAK ATÖLYELERİ

Farklı ürün gruplarını temsil eden katılımcı firmalarımızın şeflerini ağırladığımız Show Mutfağımızda; yenilikçi ürünler ve yeni tekniklerle tarifler deneyerek, sağlıklı ve güvenilir ürünlere yönelik bilgi alacak ve şeflerin mutfak tüyolarını öğreneceğiz.

FOOD MASTER'S CLASS

WorldFood Istanbul’un bu seneki yeniliklerinden biri olan Food Master’s Class ile ziyaretçiler, Masterchef Somer Sivrioğlu eşliğinde derinlemesine bir fuar deneyimi yaşadı

Gastronomi Turizmi Derneği iş birliğiyle 27 Kasım Cuma günü gerçekleşen etkinlikte, mutfak profesyonelleri, şefimiz Somer Sivrioğlu eşliğinde farklı ürün gruplarını temsil eden katılımcı firma stantlarını ziyaret ederek, yeni ürün ve teknolojiler hakkında bilgi alırken networking imkanına sahip oldu. Ayrıca gıda sektörüne dair sürdürülebilirlik, güvenilir gıda ve sıfır atık konularında Somer Şef’in deneyimleri ve öngörüleri “Food Master’s Class” çerçevesinde gezilen ürün grupları ile birlikte ele alındı.FOOD TECH GARAGE

Özellikle son 10 yılda girişimci bakış açısı sektörlerin iş yapış şekillerini kökten değiştiriyor. Pandemi sürecinde dijitalleşmenin, yeni teknolojilerin ve güvenilir gıdaların önemi hiç olmadığı kadar arttı. Akıllı tarım, taze gıda israfı, süper gıdalar ve gıda teknolojileri gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren girişimcilerin, üretim-tedarik-tüketim aşamalarında firmalara ve sektör profesyonellerine sundukları ürünler ve teknolojiler hakkında en güncel bilgileri Food Tech Garage’da bulabileceksiniz.
 


TÜRKİYE “ŞEFİN EN İYİ TABAĞI” DİJİTAL YARIŞMASI

WorldFood İstanbul, dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazetecileri ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society ile iş birliğini devam ettirerek uluslararası “Şefin En İyi Tabağı” yarışmasının bu sene de özel ortağı olmaya devam ediyor. Yarışma ile Türkiye’nin dört bir yanındaki şeflerin uluslararası platformda tanınmaları, yerel ürünleri tanıtmaları, bölge ve kültürlerini paylaşmalarında bir köprü olunması amaçlanıyor.
 
İlham almak, birikiminizi artırmak, sektördeki lider karar vericileri, gıda strateji uzmanlarını, akademisyenleri, şefleri, basın mensuplarını ve teknoloji alanından üst düzey konuşmacıları dinlemek ve sektöre yön verecek gıda girişimcileriyle tanışmak için WorldFood Istanbul’un size sunduğu muazzam etkinlik deneyiminin parçası olun!