WORLDFOOD ISTANBUL’UN YILDIZ ŞEFLERİYLE, ATIKSIZ MUTFAK HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TÜM DETAYLAR BU ATÖLYELERDE! 

30. yılında sektörün buluşma noktası olan WorldFood İstanbul, dünya gündeminin ve sektörün en öncelikli konusu olan ve pandemi döneminde özellikle gıda tedarik zincirinde yaşanan arz-talep sorunlarını da göz önüne alarak Sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmak ve sektöre ilham vermek için bu yıl Atıksız Mutfak Atölyeleri’ni düzenleyecek.
Aşçılar Derneği iş birliği ve Öztiryakiler mutfak sponsorluğunda gerçekleştirilecek Mutfak Atölyeleri’nde yıldız şefler sağlıklı ve güvenilir ürünlere yönelik bilgi verecek ve sıfır atık mutfak tüyolarını paylaşacaklar. 

ŞEFLERİMİZLE TANIŞIN

KONUSMACI-EKRANI-1920-x-1080-ozlem-copy-(1).png


İsmail Ay – Danışman Şef, Aşçılar Derneği Yön. Kr. Bşk.
Ali Güler – Yönetici Şef, Güler Osmanlı Mutfağı Sahibi 
Şenol Özbay – Yönetici Şef, Beltur 
Ünal Cenan – Yönetici Şef, Mado Mutfak Koordinatörü 
Fahrettin Birol Temel – Yönetici Şef, Empero Group 
Yusuf Kılıç – Yönetici Şef, Google Türkiye 
Yakup Avşar – Yönetici Chef, Tüyap Sardunya 
Necat Çuhadar - Yönetici Chef, Cronton Desing Hotel - Sirkeci Lokantası 
Ayvaz Akbacak – Yönetici Şef, Yemek Kitabı Yazarı 
Gökay Çakıroğlu – Yönetici Şef, Pera Palaca Otel 
Program

1 Eylül Perşembe günü yıldız şeflerimiz Atıksız Mutfak Atölyelerinde hazırlayacakları tarifler için gerekli ürünleri tüm gün fuar alanında gezerek fuar katılımcısı firmaların ürünlerinden tedarik edecek. yenilikçi ürünler ve yeni tekniklerle Türk Mutfağının marka lezzetlerini yeniden yaratacak,

2 Eylül Cuma 16:00 – 18:00 “Sıfır atık hareketinden İlhamla yaratıcı mezeler” temalı Mutfak Atölyesinde Şef Özlem Mekik yönetiminde şeflerimizle beraber yaratıcı tarifleri ile sevilen ve az bilinen mezelere atıksız, bilgi dolu ve çok lezzetli bir yolculuk yapacağız.

3 Eylül Cumartesi 16:00 – 18:00 "Sıfır atık hareketinden ilhamla yaratıcı tatlılar” temalı Mutfak Atölyesinde Şef Elif Korkmazel’in diğer şeflerimizle beraber yaratacağı şahane tatlı ve atıştırmalıkları tadıp, detaylı tariflerini hep birlikte öğreneceğiz.
 
1-4 Eylül tarihleri arasında WorldFood İstanbul’da görüşmek üzere!