Sasu neden WorldFood İstanbul’u tercih ediyor?


Konserve balık, tavuk ve salam ürün grubunda hizmet veren Sasu A.Ş. bu yıl WorldFood İstanbul’da dünyanın dört bir yanından sektör profesyonelleri ve alıcılar ile buluşmaya hazırlanıyor.

Şirketin Genel Koordinatörü Nil Ece Yamanyılmaz ile Sasu, pandemide gıda sektörü ve neden markaları için WorldFood İstanbul’u tercih ettikleri hakkında kısa bir sohbet ettik.

Faaliyet alanınız nedir?
Türkiye’de gıda sektörünün yenilikçi ve tecrübeli firmalarından biri olarak firmamız deniz ürünleri işlemesi ve balık konservesi, ayıca tavuk salam konservesi çeşitlerinde üretim gerçekleştirirken ulusal ve uluslararası piyasalara satış ve ihracatını yapmaktadır.

WorldFood İstanbul’a katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
WorldFood İstanbul’un Türkiye’deki en büyük ve prestijli uluslararası gıda ürünleri teknolojileri ve Türk gıda fuarı olduğunu düşünüyoruz. Sektörün ulusal ve uluslararası buluşma noktası olan bu fuarda hem yeni bağlantılar hem de var olan bağlantılarımızla buluşmak bizler için çok kıymetli ve esas katılım sebeplerimizden biridir.

WorldFood İstanbul hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
Yüzyıllar boyunca dünyada ticaretin kalbi olan şehirlerden İstanbul’da bu geleneği sürdüren, dünyanın dört bir yanından gıda sektörünün önemli firmalarını buluşturan Worldfood İstanbul’u 2021 yılı için benimsediğimiz büyüme hedeflerine biraz daha yaklaşmak, 5 kıtada 27 ülkede yaptığımız iş anlaşmamıza yeni ülkeler eklemek için güzel bir fırsat olarak değerlendireceğiz.

Sektör profesyonelleri neden WorldFood İstanbul’u ziyaret etmeli?
Özellikle Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının ticaretinde köprü görevi gören ülkemizde bu üç kıtayı birbirine bağlaması ve ülke üretimi ve gıda sektöründeki hacmi açısından sektörün profesyonelleri için WorldFood İstanbul bir hazine niteliği taşımaktadır.

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde gıda sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
Pandemi dolayısıyla kaçınılmaz bir şekilde global anlamda bütün sektörlerde geçen seneden başlayan bir etkilenme oldu fakat bu süreçte ve özellikle 2021 itibarıyla ülkemizde alınan önlemler ve planlamalar sayesinde SASU A.Ş. olarak süreci yakından takip eden ve adapte olmayı başaran firmalardan biri olmayı başardık. Gıda sektöründe yaşanan ufak duraksamanın tekrardan rayına oturduğu günümüzde sektörel canlanmanın ve gelen taleplerdeki artışın önümüzdeki süreçte artmaya devam etmesini ve hem firmalarımızın hem ülkemizin büyüme konusunda benimsedikleri ivmeyi yakalayarak büyük başarılara imza atmasını bekliyoruz.

*Röportaj uzunluk ve açıklık adına bir miktar düzenlenmiştir.

WorldFood İstanbul 9 – 12 Eylül’de TÜYAP’ta kapılarını açıyor. Siz de Sasu A.Ş. gibi alanında öncü firmalar ile buluşmak için bugün ücretsiz ziyaretçi kaydınızı tamamlayın.
ONLINE DAVETİYE
Geri