Sanal Buluşmalar Serisi 26-27 Mayıs Tarihlerinde Sektörü Bir Araya Getiriyor


Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan WorldFood İstanbul birçok yeni ürünü ve en son teknolojileri 09 - 12 Eylül 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gıda dünyasına tanıtmaya hazırlanıyor.

Ulusal ve uluslararası ticaretin en önemli platformlarından biri olan fuarcılık sektörü, insan etkileşimini ön planda tutmaya devam ederek, dijital ve geleneksel yöntemlerin uyumuyla milli ve küresel ekonomileri desteklemeye ve yön vermeye devam edecektir.

Bu vizyonla hareket ederek, WorldFood İstanbul, Eylül ayında TÜYAP’ta gerçekleşecek fuar öncesi, 26-27 Mayıs tarihlerinde dijital buluşmalar serisini organize ediyor. 2 gün sürecek bu dijital buluşmalar, sektörel webinarlara, VIP alım heyeti sunumlarına ve sanal B2B toplantılarına ev sahipliği yapacak.

2020 yılında tarım ve gıda ürünleri ihracatı yüzde 5,4 artarak 18,80 milyar dolar şeklinde gerçekleşti. İhracat miktar ve değer olarak artarken, Covid-19 nedeniyle ortaya çıkan koşullar hane halklarının toplam yeme-içme harcamalarında reel olarak daralmaya yol açtı. 2021 yılında ise tarım ve gıda ürünleri ihracatında yüzde 8-10 arasında bir artış olacağı öngörülürken ithalatta da yüzde 5-6 arasında artış beklentisi bulunuyor.
Sektörde fark yaratarak pazarı büyütmek isteyen firmaların kaçırmaması gereken bu etkinlikle rekabet avantajı sağlamak için dijital buluşmalar serisini kaçırmayın.
 
  • Yol haritanızı oluşturmak ve sektörel ipuçları edinmek adına ziyaretçiler, katılımcılar ve tüm sektör profesyonellerine açık olan 26 Mayıs günü webinarına kaydolmak için tıklayın.
 
  • 26 Mayıs’ta Alım Heyeti Programı’nda yer alan karar vericilerin tanıtılmasının ardından, katılımcı firmalar 27 Mayıs’ta geliştirdikleri yeni bağlantılarla uzun soluklu iletişim kurarak ticaret geliştirmek üzere ayrıca birebir toplantı yapabilecekler. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
 
26- 27 MAYIS’TA WORLDFOOD İSTANBUL
VIRTUAL MEETUP’TA BULUŞALIM!
 
26 Mayıs Webinar Serisi ile Yol Haritanızı Oluşturun!
Ticareti ve sektörel bilgi akışını tüm yıla yayma hedefiyle organize edilen sanal buluşmada ilk gün olan 26 Mayıs 13.00-16.30 saatleri arasında, webinar serisi gerçekleşecek.

Webinar serisi WorldFood İstanbul 2020’nin katılımcı firmalarının görüşlerinden derlenen kısa videolarla başlayacak ve “Krizden Çıkışta Ticari Açılım Sağlayan Platformlar” başlığında WorldFood İstanbul’un katılımcı firmalara sağladığı ayrıcalıklar ve fuarda alınan önlemlere değinilecek.

TV Sunucusu ve Yazar Cansu Canan Özgen moderatörlüğünde sektörün öncüsü lider firmalar, üretim ve ticaret modellerinin yeniden şekillendiği bu dönemde, iş yapış şekillerine dair öngörülerini ve deneyimlerini paylaşacakları webinarda biraraya gelecek. Kriz dönemlerinde liderlik ve marka iletişimi ile dikkat çeken bu firmalar ayrıca, sektörün öncüleri olarak ekonominin canlı kalmasında ve müşteri bağlantılarının nitelikliliği ve sürekliliğinde fuarlardan nasıl faydalanıyorlar, ipuçlarını masaya yatıracaklar. Webinarin konusmacilari Soyyigit Gıda Yönetim Kurulu Üyesi &Dış Ticaret Müdürü Ali Sefa Soyyigit ve Zer Grup Yönetim Kurulu Üyesi & Dış Ticaret Müdürü Hüsamettin Selcuk, WorldFood İstanbul fuarı katılımcılari olarak da yüzyüze ticaret ve pazarlama faaliyetlerinde fuarların önemine dair deneyimlerini paylaşacak.

Günün bir diğer önemli oturumunun konuşmacısı Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat ise sektörün 2021 yılı ekonomi analizini yaparken gıda ve tarım ürünlerinde ihracata ve dış piyasaya yönelik fırsatlara dair sunumunu gerçekleştirecek, gıda sektörünün geleceğine dair öngörülerini paylaşacak. Ezberlerin bozulduğu bu yeni döneme dair analizleri sektör için değerli ipuçları olacak.

VIP Alım Heyeti ile Bağlantılarınızı Geliştirin! Farklı Ülkelerden Alıcılarla Tanışma Günü
Endüstri lideri firmaların hızlı ve etkili bağlantı kurmalarını ve doğru müşteri ve tedarikçilerle bir araya gelmelerini sağlayan WorldFood İstanbul, 26 Mayıs’ta sektör profesyonellerini Alım Heyeti Programı’nda yer verdiği uluslararası karar verici yetkilileri tanıştıracak. Alıcılarla iş yapma fırsatı geliştirebilmek için farklı ülkelerin ticaret alışkanlıklarını öğrenmek ve alıcıların pazar inceliklerine dair bilgi almak için kurgulanacak bu sanal buluşmada, fuar katılımcısı firmalar alıcıların ilgilendikleri ürün gruplarını ve satın alım anlaşması yaparken dikkat ettikleri konuları öğrenerek yeni iş bağlantıları oluşturacak.

WorldFood İstanbul Webinar Serisi, webinarlar ve sanal konferanslar için en gelişmiş platformlardan biri olan Big Marker üzerinden ücretsiz yayınlanacak. Ziyaretçiler, katılımcılar ve sektör profesyonellerine açık olan etkinlik serisi için detaylar çok yakında WorldFood mecralarında duyurulacak.
27 Mayıs Sanal B2B Toplantıları ile İş Hacminizi Artırın!
26 Mayıs’ta Alım Heyeti Programı’nda yer alan karar vericilerin tanıtılmasının ardından, WorldFood İstanbul Fuarı 2021’n katılımcı firmaları, geliştirdikleri yeni bağlantılarla uzun soluklu iletişim kurarak ticaret geliştirmek üzere ayrıca birebir toplantılar yapabilecek. Hyve Group’un B2B toplantıları gerçekleştirmek için oluşturduğu Hyve Connect uygulaması üzerinden 27 Mayıs tarihinde gerçekleşecek bu sanal B2B toplantılar; ABD, Gana, Azerbaycan, Kosta Rika, Kolombiya, Nepal, Umman, Almanya, BAE, Katar ve Pakistan’dan önemli satın almacılar ile fuar öncesinde sanal olarak bir araya gelme, ihracat kapasitesini arttırma, ticareti canlı tutma ve yıl boyu devam ettirme imkanı sunacak. 
Geri