Katılımcılarla Tanışın: Amasya Et Ürünleri


WorldFood İstanbul 2019, bu yıl da gıda ve içecek endüstrisinin liderlerini ağırlıyor. Birçok ürün grubunda hizmet veren onlarca yerli ve uluslararası firmayla görüşmek ve en yeni ürünleri görmek isteyen binlerce sektör profesyoneli her yıl WorldFood İstanbul’u tercih ediyor.


Fuar öncesinde, yaklaşık 80 milyon dolarlık bir yatırım ve 400 istihdamla hayata geçirdikleri ve 40 bin m2’lik kapalı alanıyla toplamda 92 bin m2’lik bir alana yayılan tesisleri ile endüstrinin en önemli oyuncularından biri olan Amasya Et Ürünleri’nin Satış Müdürü Önder Berksun ile faaliyet alanları ve neden tekrar WorldFood İstanbul’a katılmaya karar verdikleri üzerine kısa bir sohbet etme şansı yakaladık.


 

  • Faaliyet alanınız nedir? 
Amasya Et Ürünleri, Amasya’nın Suluova ilçesinde yer alan kesimden paketlemeye kadar tam entegre özellikteki tesisinde büyük baş kırmızı et üretimi yapmaktadır. Yılda 33.600 ton et parçalama kapasiteli tesiste en üst düzey kalite ve hijyen standartlarında taze et ürünleri, map paketli ürünler, ileri işlem şarküteri ürünleri ve dondurulmuş et ürünleri üretilmektedir.
 
  • WorldFood İstanbul hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektör profesyonelleri neden WorldFood İstanbul’u ziyaret etmeli?
Fuarlar sektörün ilgili her kesiminin buluştuğu platformlardır. WorldFood İstanbul’un 26 yıllık tecrübesi ile ev dışı tüketim alanında bize yeni ihracat kapıları açacağına inanıyoruz. Bu yüzden biz de WorldFood İstanbul’da yer almak istedik.


 
  • Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde gıda sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?

Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilir gıda üretimi ve ticareti geleceğin en önemli konusudur. Gıda sanayiciliğinin geliştirilmesi ise Türkiye’nin önceliklerinden olmalıdır. Bunun temeli olarak da Tarım ve Hayvancılığın planlı, programlı ve istikrarlı bir düzenlemeye ihtiyacı vardır.

Siz de Amasya Et Ürünleri ve daha birçok sektör lideri firma ile tanışarak en yeni ürünleri görmek, ağınızı büyütmek ve yeni iş birliği fırsatlarını yakalamak için 4-7 Eylül’de WorldFood İstanbul’u ziyaret etmeyi unutmayın. Ücretsiz online davetiyenizi bugün alın.

ONLINE DAVETİYE
Geri