Altınköy Gurme neden WorldFood İstanbul’u tercih ediyor?


Altınköy Gurme, ilk katılımlarında ihracat kanalında yarattıkları büyümeyi sürdürmek için bu yıl da fuardaki yerini ayırttı.

Zeytin ve turşu grubunda Türkiye’nin büyüyen markalarından Altınköy Gurme, bu yıl bir kere daha WorldFood İstanbul’daki yerini aldı. Şirketin Pazarlama Müdürü Mert Çavuşoğlu ile gıda sektörü ve neden WorldFood İstanbul’u tercih ettikleri hakkında sohbet ettik.

Faaliyet alanınız nedir?  
Altınköy Tarım Ürünleri olarak zeytin ve turşu grubu ürünlerde üretim ve yurt içi/yurt dışı pazarlama, satış öncelikli faaliyet alanımızdır. 

WorldFood İstanbul’a katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
Şirketimiz Altınköy markasıyla WorldFood İstanbul fuarına bu yıl 2. kez katılım sağlamaktadır. İlk katılımımızla özellikle ihracat kanalımızda yarattığımız büyümeyi sürdürmek, yurt içi ve yurt dışı iş ortaklarımızla WorldFood İstanbul çatısı altında toplanmak, yeni iş ortaklıklarının temelini atmak ve marka bilinirliğimizi sürdürmek adına fuara katılım sağlamaktayız.

WorldFood İstanbul hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
WorldFood İstanbul bizler için büyük önem arz etmektedir, tüm Hyve ekibinin A'dan Z'ye işlerini çok iyi yaptığını ve alanlarında profesyonel çalışma arkadaşlarını barındırdığını biliyoruz, yurt içi ve yurt dışı büyük bir tanıtım çalışmasının yapıldığını biliyoruz ki bu bizler için büyük önem arz etmektedir. Gerek alım heyetleri kapsamında gelen ziyaretçilerimiz, gerekse münferit gelen ziyaretçilerimize COVID-19 önlemlerine uygun olarak ürünlerimizi, markamızı tanıtmak ve neticesinde iyi anlaşmalarla fuarı kapatmayı hedefliyoruz. 

Sektör profesyonelleri neden WorldFood İstanbul’u ziyaret etmeli?
Özellikle gıda sektörünün tüm temsilcilerinin gerek yeni ürünler keşfetmek gerekse networklerini arttırmak ve en önemlisi sektörün ve dünyanın değişimini izlemesi adına WorldFood İstanbul’u ziyaret etmesini öneriyoruz. 

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde gıda sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
Ülkemiz gıda ve tarım ürünleri konusunda dünya genelinde önemli tedarikçilerden biri olmakla beraber, sürdürülebilirlik, inovasyon ve doğru enerji kullanımı alanlarında her geçen yıl kendini yenilemektedir. Dünya genelinde etkisini yaşamaya devam ettiğimiz COVID-19 sürecinde gıda sektörünün ülkemizde ve dünyada öneminin hatırlandığını ve Türk meslektaşlarımızla bu süreci çok iyi yönetebildiğimize inanmaktayım. Gıda sektörümüzün her kolunda öncelikle markalarımızı ve böyle fuarlar dahilinde yurt dışı çalışmalarımızı güçlendirmemiz, özellikle geleceğimizin ciddi sorunlarından kuraklık faktörüne yönelik ciddi yatırımlar yapmamız gerektiği düşüncesinde ve bilincindeyiz. 

WorldFood İstanbul 2021 ile binlerce hedefli sektör profesyoneli ve potansiyel müşteri ile tanışın ve ihracat fırsatlarını değerlendirin. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
STANT REZERVASYONU
Geri